Ohlédnutí za Létem plným hvězd 2023
- Podrobnosti
- Kategorie: Akce
- Vytvořeno 20. srpen 2020
- Aktualizováno 23. leden 2024
- Zveřejněno 20. srpen 2020
- Napsal Anaháta
- Zobrazeno: 525
Léto plné hvězd® se do prostor školní jídelny u Karlova mostu na Dražického náměstí 10/65 na Praze 1 vrátilo po dlouhé tříleté pauze, a to hned jubilejním 25. ročníkem. Výstava textilních, dřevěných hraček a společenských her výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Tiché se konala od 8. července do 20. srpna 2023, vždy o víkendech, pátek až neděle. Výstavu podpořila Městská část Praha 1 formou spoluúčasti a záštitu jí udělila starostka MČ Prahy 1 Mgr. Terezie Radoměřská, která ji také osobně přišla v pondělí 10. července v 18 hodin zahájit. Kmotry výstavy se stali režisér David Cody a zpěvačka Jana Fabiánová, vernisáž svým zpěvem zpestřili Ernesto Čekan a Dita Hořínková. Za spolek Adventor výstavu zahájil Michal Roškaňuk a zpívající básník Radek Čihák. Po oficiální části proběhl raut a volná zábava, kde se také hodně zpívalo, ale i vzpomínalo na uplynulé ročníky.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Prvním koncertem doprovodného programu byl v sobotu 15. července v 18 hodin „Podvečer světových i českých muzikálů“ v podání Tomáše Vaňka, Moniky Sommerové a klavíristy a skladatele Vojtěcha Adamčíka. Tomáš Vaněk a Monika Sommerová, kteří excelovali v muzikálu Fantom opery v hlavních rolích Raoula a Christine, jsou na LPH již stálými hosty, na výstavě koncertují již od roku 2014. Monika navíc tentokrát zaslouží velký obdiv a metál za statečnost a plné nasazení, protože dorazila přes obrovské vedro v radostném očekávání svého prvního děťátka, a odvedla perfektní pěvecký výkon, stejně jako samozřejmě i Tomáš. Velkým překvapením byl pro všechny Vojtěch Adamčík, který oba zpěváky brilantně doprovodil na klávesy. Zároveň je autorem několika muzikálů, v současné době uvádí Divadlo Na Maninách jeho Doktora Fausta (v režii Davida Codyho), tak se na něj v září určitě zajděte podívat!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Ve druhém koncertu Léta plného hvězd® v sobotu 22. července ve 13:30 hod. vystoupil v pořadu „Dobrá zpráva!“ herec a zpěvák Jan Fanta, kterého diváci znají z mnoha muzikálů a asi především z televizního seriálu na Primě Dobré zprávy, kde brilantně ztvárnil roli Šimona, jednoho ze „Zlatíček“. V hodinovém pořadu si s Olgou povídali o Honzových uměleckých aktivitách a plánech do budoucna, samozřejmě došlo i na pár písniček v Honzově podání, kde předvedl své pěvecké kvality. Mimo jiné ustál i mírně záludnou otázku Olgy, kdy si myslí, že nastává bod, že se herec stává skutečnou hvězdou. Honza skromně odpověděl, že se žádnou hvězdou být necítí, že je jen obyčejný kluk, který rád zpívá a hraje divadlo, za což sklidil uznalý potlesk. V současné době můžete Honzu vidět v Divadle Radka Brzobohatého v napínavém thrilleru Hračička, v hudební parodii 50 odstínů, nebo v komedii Vy nejste žena, pane! V Divadle Bez zábradlí Honza od roku 2021 exceluje v roli spisovatele Clifforda Bradshawa ve světovém muzikálu Cabaret. Celý pořad na LPH se odvíjel v příjemné, přátelské atmosféře. Po skončení pořadu následovala autogramiáda a focení s fanynkami.
V neděli 30. července v 15 hodin na diváky čekal třetí koncert s názvem „Možná přijde i ...“, ve kterém vystoupili zpěvačka a herečka Dita Hořínková a její synové Viktor Antonio, Filip Antonio a její neteř Kateřina Jechová. Dita Hořínková patří k projektu Léto plné hvězd® již od jeho počátku. Letošní koncert byl skutečnou hudební lahůdkou a možná i velkým překvapením, protože aktéři vystoupili společně á kapela bez nástrojového doprovodu, s výjimkou jedné skladby, kterou Kateřina doprovodila na kytaru. Malou ochutnávku jsme zažili už na vernisáži, takže mnozí byli na koncert pěkně natěšení. Dita, která byla nominována na Cenu Thálie za roli gorily Kaly v muzikálu Tarzan, vybrala zajímavý repertoár: lidové písně i songy z populární hudby v krásných úpravách pro čtyři hlasy. Prostor dostali ale i tři mladí zpěváci samostatně. Po koncertu si mohli diváci s účinkujícími chvilku posedět a popovídat si v takřka rodinné atmosféře, kterou dokreslili svou milou přítomností dva maltézáčci, Bertík Dity a Patík Olgy. Dita nám do knihy návštěv napsala: „Léto plné hvězd v nás navždy zůstane jako místo, kde se setkávají vzácní lidé, kde se dějí malé zázraky. Oli a Ivanko, děkujeme.“
V sobotu v sobotu 5. srpna v 18 hodin se v pořadu „Svět plný barev, slov a hudby“ na naší výstavě Léto plné hvězd® představil hudebník, skladatel, spisovatel, malíř a moderátor Richard Pachman, který je na LPH stálým a pravidelným hostem již od počátku historie výstavy. S Olgou Černohorskou měli tedy společně na co vzpomínat a došlo i na mnohé humorné historky, které spolu zažili. Richard samozřejmě představil ukázky ze své bohaté tvorby a prozradil i něco z toho, co pro diváky chystá v budoucnosti. Richarda čeká několik výstav jeho obrazů, vydání dvou knih Ztracen ve Ztracené a Abba za želenou oponou, kterou Richard napsal s Miroslavem Graclíkem a ke které vyjde i CD. K vydání je připraveno i CD Richard Pachman a přátelé, mapující třicet let duchovní hudební tvorby R. Pachmana včetně čtyř ukázek z projektu Komenský / Labyrint. Na albu se objeví interpreti jako Eva Pilarová, Dita Hořínková, Ilona Csáková, Jaroslav Svěcený, Martina Kociánová, Kamila Moučková, François Glorieux, Jiří Bárta, Filip Antonio, Kateřina Jechová, Viktor Antonio, Yvetta Simonová, Heidi Janků, Honza Musil, Petr Haničinec, Hana Talpová, Petr R. Bílek a PRoject. S Ditou Hořínkovou čeká Richarda již tradiční Adventní turné 2023, premiéry představení Komenský / Labyrint jsou naplánovány na březen roku 2024.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Muzikáloví herci a zpěváci Michaela a Roman Tomešovi navštívili Léto plné hvězd® v neděli 6. srpna v 18 hodin i se svými dvěma synky Kristiánem a Jonášem, a byla to u nás jejich premiéra. Olga si samozřejmě nemohla nechat ujít příležitost své hosty pořádně vyzpovídat, kde všude jsou k vidění a kam na ně můžete zajít do divadla. Jejich domovskou scénou je Divadlo Kalich, kde společně účinkují v několika muzikálech, například Mauglí, Biograf láska, Pomáda, Robin Hood, Srdcový král, Voda (a krev) nad vodou, nebo Osmý světadíl. Roman exceluje v muzikálu Hewig a její Angry Inch a Michaela skvěle ztvárňuje Sally ve světovém muzikálu Cabaret v Divadle Bez zábradlí. Roman byl dvakrát nominován na Cenu Thálie, v roce 2015 za roli Rogera v muzikálu Rent a v roce 2015 za roli Jidáše v ostravské verzi muzikálu Jesus Christ Superstar. Potkat se s nimi můžete i na jiných scénách, třeba v Divadle Radka Brzobohatého, kde Roman strhujícím způsobem ztvárňuje Freddieho Mercuryho v muzikálu Freddie – concert show. Úspěchy oba slaví i v několika televizních seriálech, Míšu jste mohli vidět v Ordinaci v růžové zahradě, v Ulici, v Kriminálce Anděl, Sestřičky Modrý kód a v současné době třeba v seriálu ZOO. Příjemné povídání Míša a Roman prokládali písničkami i společnými duety a po skončení pořadu následovala tradiční autogramiáda a focení s fanoušky.
Herec, zpěvák, skladatel, textař a dabér Martin Písařík, který na výstavě Léto plné hvězd® vystoupil již jednou jako host v pořadu Dity Hořínkové, se tentokrát rozhodl zaútočit na bránice diváků samostatně v sobotu 12. srpna v 18 hod. v pořadu s názvem „Někdo to rád horké!“. Martina jste mohli vidět na scéně Hudebního divadla Karlín v muzikálech Sestra v akci, Slunce, seno, jahody, Čas růží nebo nově na Malé scéně HDK v Močál Story Ivana Mládka, kde ztvárňuje inspektora Bambulu. V Divadle na Fidlovačce exceluje v roli Josefíny v muzikálu Někdo to rád horké! nebo v roli Charlieho ve známém Rain Manovi, kde mu zdatně sekunduje Matouš Ruml. Martina můžete vidět také v mnoha televizních seriálech a filmech, za všechny jmenujme alespoň fantasy pohádku Princezna zakletá v čase, kde si zahrál společně s Jakubem Ouvínem komickou dvojici stráží. Vtipné povídání Martin prokládal písněmi z vlastního repertoáru a do knihy návštěv nám napsal: „Děkuji, že jsem mohl alespoň chvíli konečně mluvit o sobě. :) Ono to v divadle, ani doma nikoho nezajímá… :) Moc milá atmosféra a příjemné setkání. Martin Písařík.“
Náš koncertový maratón jubilejního 25. ročníku Léta plného hvězd® svým vystoupením zakončila v sobotu 19. srpna v 18 hod. zpěvačka, herečka, tanečnice a modelka Jana Fabiánová, dcera legendární zpěvačky Nadi Urbánkové. A symbolická tečka za LPH 2023 to byla vskutku lahůdková. Jsme rádi, že si Jana pro nás udělala čas, neboť má svůj program opravdu nabitý, nehledě na to, že často cestuje mezi naší republikou a USA, takže je někdy štěstí ji v ČR zastihnout. Na LPH ji doprovodil její snoubenec, podnikatel Petr Baťha. Jana nám mimo jiné představila nám svou nejnovější knihu „Krásně zdravá“. Zdraví, krása, mladistvý vzhled a vnitřní štěstí jsou asi přáním každé ženy. Tato čtivě napsaná kniha s předmluvou lékařky, přináší ženám a dívkám nenásilné a osvědčené metody, které autorce již přes deset let pomáhají udržovat si vyrovnanou náladu, pevné zdraví i štíhlou postavu. Není bez zajímavosti, že Jana je vegankou, i na toto téma v pořadu přišla řeč. Jana své vyprávění prokládala písničkami a zajímavý večer utekl jako voda. Jana nám do knihy návštěv napsala: „25 let je v lidském životě poměrně dlouhá doba, ale když člověk věnuje svůj čas radosti a sdílení, 25 let uteče jako nic. Jsem nekonečně vděčná, že jsem tu mohla být. Děkuji. Do dalších let přeji radost, energii, inspiraci a jen dobré lidi kolem. Ze srdce Jana Fabiánová.“
![]() |
|||
![]() |
|||
![]() |
Během tohoto posledního večera si přišla vyzvednout Sbírku laků Markétka Rybaříková, která má diagnostikovaný Rettův syndrom, a právě laky na nehty používá při originálně malbě svých obrazů. Letos jste byli opravdu štědří a nasbírali jste Markétce tolik laků, že jí s odnosem musela pomoci celá její rodina. Markétka se z daru velmi radovala a maminka Markétky Blanka se slzami dojetí v očích pomalu nevěděla, jak poděkovat. Krabici a tašky s laky Markétce předala Jana Fabiánová a kmotr letošního jubilejního 25. ročníku Léta plného hvězd® režisér David Cody. Závěrem chceme všem účinkujícím tohoto ročníku poděkovat, že vystoupili bez nároku na honorář, a tím podpořili naši výstavu, věnovanou umělcům na autistickém spektru, kteří u nás i letos vystavovali své obrazy. Další poděkování patří mediálnímu partnerovi Musicalnet.cz, zejména Michalu Škvorovi, který se nám staral o fotodokumentaci a soutěže o vstupenky na koncerty. Děkujeme a snad zase někdy příště na shledanou!