Monika Sommerová, Tomáš Vaněk a Vojtěch Adamčík na výstavě LPH 2023

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Monika Sommerová a Tomáš Vaněk jsou na LPH stálými hosty

15. 7. 2023 v 18 hodin „Podvečer světových i českých muzikálů“

 

Jako první pořad nás v doprovodném programu výstavy Léto plné hvězd čeká v sobotu 15. 7. 2023 v 18 hodin „Podvečer světových i českých muzikálů“, ve kterém vystoupí tři vynikající umělci – Tomáš Vaněk, Monika Sommerová a Vojtěch Adamčík. První dva u nás již vystupují pravidelně, třetí z nich Vojtěch Adamčík se na LPH představí poprvé. Proto bychom vám rádi všechny tři protagonistky nyní představili v malém medailonku blíže.

Tomáš Vaněk exceluje v muzikálu Fantom opery v roli Raoula

 

Tomáš Vaněk je muzikálový zpěvák a herec, kterého jste mohli vidět v muzikálech Tick, tick...BOOM!, Rent, Ples upírů, Bonnie & Clyde, Čarodějka, objevil se ve dvojroli Dr. Fine a Madden v muzikálu Ne/Normální. Je vítězem výroční ankety portálu I-Divadlo.cz 2018 za nejlepší herecký mužský výkon v muzikálu, dostal se do širší nominace na Cenu Thálie v letech 2016 a 2018 za roli Raoula v muzikálu Fantom opery.

Monika Sommerová září v muzikálu Fantom opery roli Christine Daaé

 

Monika Sommerová je muzikálová a operní zpěvačka, vidět jste ji mohli v muzikálu Pavla Trojana ml. Petr a Lucie a Alena. Byla také součástí pozdějšího filmového zpracování muzikálu Alena. Účinkovala v muzikálu Sedmero havranů taktéž od Pavla Trojana ml. v Divadle Semafor. Spolupracovala také s Michalem Davidem na muzikálu Mata Hari. V září 2014 se stala sólistkou muzikálu Fantom opery v hlavní roli Christine Daaé na scéně pražského divadla Goja Music Hall. V září 2013 nastudovala roli Dafné z opery Apollo e Dafne od G. F. Handela. V současné době hostuje v Severočeském divadle opery a baletu Ústí nad Labem v roli Manji v operetě Hraběnka Mariza, v roli Anni v opeře Nabucco a v roli Giovanni v opeře Rigoletto.

Skladatel a klavírista Vojtěch Adamčík vystoupí na LPH poprvé, na fotografii s režisérem jeho muzikálu Doktor Faust Davidem Codym

 

 

Vojtěch Adamčík, který koncert doprovodí na klávesy je hudební skladatel, dirigent a autor několika muzikálů: Úděl osudu, Cyrano & Zaslaná pošta, Hra střepů, nebo Doktor Faust, který v současné době uvádí Divadlo Na Maninách v režii Davida Codyho. VoVydal CD svých autorských písní nejen z muzikálů.

 

 

Jste zde: doma Akce Monika Sommerová, Tomáš Vaněk a Vojtěch Adamčík na výstavě LPH 2023