Svět plný barev, slov a hudby - Richard Pachman

Richard Pachman po koncertě Pašije – Velikonoční příběh v Kostele sv. Šimona a Judy v Praze5. 8. so v 18 hod. – „Svět plný barev, slov a hudby“ – Richard Pachman, hudebník, skladatel, spisovatel, moderátor a malíř


Nenechte si ujít jediné Richardovo představení o letních prázdninách 2023, které se odehraje právě na naší výstavě Léto plné hvězd! Richard Pachman je na LPH stálým a pravidelným hostem a na počátku, kdy jsme na výstavě zahájili doprovodný program a začali zde muzicírovat a setkávat se s umělci různých žánrů při neformálních setkáních, byl to právě Richard Pachman, který nám první setkání s diváky pomáhal uskutečnit, a zahájit tak krásnou tradici, která se pak každoročně opakovala.

Na výstavě oslavil své narozeniny belgický skladatel Francois Glorieux, se kterým Richard spolupracoval

 

Richard Pachman je český zpěvák, malíř, moderátor a hudební skladatel scénické, filmové, relaxační, duchovní a muzikálové hudby také se věnuje psaní knih a olejomalbě. Interpretkou několika jeho písní se stala Eva Pilarová, spolupracoval s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným, a s belgickým skladatelem Francoisem Glorieuxem, aranžérem písní Michaela Jacksona, nebo také s legendární hlasatelkou Kamilou Moučkovou. V jeho scénickém oratoriu Mistr Jan Hus v režii Ireny Žantovské vystoupili v hlavních rolích Marian Vojtko, Ilona Csáková, Dita Hořínková, Tomáš Petřík, Zdeněk Plech a další. Od dubna 2006 se stal čestným členem řádu Blanických rytířů. V květnu 2006 převzali Richard Pachman a režisérka Irena Žantovská z rukou Dagmar a Václava Havlových cenu za oratorium Mistr Jan Hus. V roce 2007 uspořádal výstavu olejomaleb v Parlamentu České republiky. Roku 2011 odehrál celkem 66 koncertů v šesti zemích. Česká televize natočila pořad 13. komnata Richarda Pachmana o jeho úrazu v roce 2000.

V roce 2006 Olga a Richard dostali jako dárky krásné loutky skřítků

 

V letech 2014 až 2016 působil jako moderátor Českého rozhlasu Dvojka, v letech 2017 až 2019 jako moderátor Českého rozhlasu Olomouc. Roku 2016 byly premiérově předvedeny Pachmanovy Pašije – Velikonoční příběh, 2. a 3. dubna 2023 se s obrovským úspěchem uskutečnily dva koncerty Pašijí v Praze v kostele sv. Šimona a Judy s Libereckým symfonickým orchestrem, Libuší Švormovou, Ditou Hořínkovou, Martinou Kociánovou a Andrejem Benešem. Od roku 2001 do roku 2023 prezentoval své olejomalby na 109 výstavách v České republice, Belgii, Holandsku a na Slovensku. S výstavou Léto plné hvězd je spojen od roku 2006.

Jste zde: doma Akce Svět plný barev, slov a hudby - Richard Pachman